Esileht

Allikas: Eesti avaandmed

Alustamiseks vaata ehitiste kategooriaid.

Saidist

Käesoleva saidi eesmärgiks on teha Riikliku ehitisregistri ja sellega lingitud avaandmed lihtsalt leitavaks ja seeläbi tõsta nende nende kasutust. Andmed on pärit Ehitisregistri avaandmete lehelt ja on avalikuks kasutamiseks. Saidi sisu on avatud täiendusteks ja kui soovid panustada saidi arengusse, siis lisa julgelt uusi lehti, kus kasutad ehitiste andmeid. Või võta ühendust e-posti info@ehitisregister.ee kaudu.

Ehitisregistrist

Ehitisregister on riiklik register, kus hallatakse Eesti hoonete ja rajatiste andmeid. Hetkel on sel saidil publitseeritud vaid Riikliku ehitisregistri avaandmed, kui selle seosed katastriüksuste ja aadressidega annab aimu, millised andmed siia varsti lisandumas on. Eesmärgiks lai valik linkandmeid, mis on lihtsalt leitavad ka kasutatavad!

Avaandmed

Avaandmete kandvaks ideeks on, et osad andmed peaksid olema kasutamiseks tasuta kättesaadavad kõigile. Avaandmed võivad olla linkandmed ja siis kutsutakse neid lingitud avaandmeteks. Tähtsaimaks avaandmete vormidest on avatud valitsemise andmed, mida loovad valitsusasutused. Avatud valitsemise andmete olulisus tuleneb sellest, et see võimaldab panna riiklikult korjatud andmete üldsuse hüvanguks tööle.

Päringud

Päringu tegemise kohta loe lähemalt Semantic MediaWiki lehelt. Oma päringu tegemiseks loo uus leht ja lisa sinna vastav päring. Vt ka päringute näited.